Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Sdružení dobrovolných hasičů


 

Pozvánka na ples z roku 1894Hasičský spolek v obci Pozdeň byl založen v roce 1892. Velitelem hasičů je Milan Křížek. V současné době má Sbor dobrovolných hasičů 11 činných členů.

Technická vybavenost sdružení sice nedovoluje aktivní protipožární zásahy. Sbor však vlastní ruční stříkačku z roku 1891, která byla zakoupena na jubilejní výstavě od firmy Havelka a Meez za 750 zlatých! V roce 1938 byla zakoupena nová motorová stříkačka za 29.690 Kč. Během okupace byly postupně četné spolky rozpuštěny, pouze hasičské sbory svou činnost zachovaly.

Hasiči byli iniciátory veškerých oslav v obci. Pozdeňští dobrovolní hasiči sehráli řadu divadelních představení, každoročně pořádali slavný „Hasičský ples“ a prováděli kontroly domů, jako prevenci vzniku požáru.

Každoročně na jaře čistí požární nádrž, která slouží v letním období pro osvěžení místních dětí, v zimě jako kluziště. Sbor pořádá na hříšti Dětský den se soutěžemi s hasičskou tematikou a v  roce 2004 dokonce zasahoval při požáru na "Slánčici".


 

TOPlist