Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Trasy do 20 km


odrážka Trasa č. 1 - "Hájovna"

Délka trasy: 9 km
Terén: silnice, lesní cesta
Směr cesty: Pozdeň - Jedomělice - Hájovna - Dubový rybník - Pozdeň

Mapa trasy

imagePopis cesty: Z Pozdně se vydáme po silnici směrem na Jedomělice. Vlevo za obcí si lze povšimnout cihlového komína a kousek nad ním vodárny. Táhnoucí stoupání ukončíme v levotočivé 90° zatáčce, kterou projedeme rovně a sjedeme tak na cestu vedoucí k chatám a domkům - Hájovně. Zanedlouho vjíždíme do lesa a jedeme po této cestě stále rovně, nikde neodbočujeme. Terén je mírně vlnitý. Na konci nás čeká delší, průdčí sjezd, který je třeba sjíždět opatrně zvláště po prudkých deštích - bývají tam uvolněné volně ležící kameny a štěrk. Vyjedeme na silnici právě u Dubového rybníka, po které se dáme vpravo a pokračujeme po ní, mineme Babinecký rybník, až do Pozdně. Tento úsek silnice je s krátkým sjezdem vpodstatě po rovině.

odrážka Trasa č. 2 - "Kaplička Libovice"

Kaplička za LibovicemiDélka trasy: 17 km
Terén: silnice, polní a lesní cesta
Směr cesty: Jedomělice - Lotouš- Neprobylice - Kutrovice - Kvílice - Plchov - Pozdeň
Zajímavosti:
dřevěné zvonice v Neprobylicích a Kvílicích
Mapa trasy

Popis trasy: Z Pozdně vyrážíme po silnici směr Jedomělice. Uvítá nás dlouhý táhlý kopec, který končí u jedomělického hřbitova, před kterým odbočíme ze silnice vlevo a projedeme kolem něj. Jedeme teď už po rovince stále rovně až k cestě vedoucí mezi poli. Ta bývá od traktorů často rozbrázděná a tvoří tak zajímavé zpestření trasy. Z této polní cesty bývá za dobré viditelnosti vlevo nádherný výhled na České středohoří. Vpravo pak v dálce lze spatřit pět kladenských věžáků. Přejedeme pole a vjíždíme opět mezi stromy. Po leve ruce máme les, v pravo mineme objekty - Jindřichův Důl (pozůstatek z dob těžby uhlí). Cesta vede vesměs stále rovně po rovině. Nikde žádná výrazná odbočka. Cesta se rozvětvuje na dvě až dále v lese. My se vydáme po panelech z kopce po levé z nich. Tato panelka nás zavede až k usedlosti Kejkol, kterou mineme po pravé straně. Pokračujeme dále až na křižovatku. Po odbočení vpravo bychom dojeli do Libovice (u hospody), my však odbočíme prudce vlevo. Cesta se stáčí doprava a hned za ohybem již spatříme na levé straně upravenou kapličku. V hájku kolem ní pořádají Libovičtí každoroční pouť. Mineme kapličku a pěkná rovná cesta nás vede lesem, až v Lotouši ústí na silnici, na které se dáme v pravo a hned na křižovatce vlevo. Pokračujeme tedy dále po silnici směr Neprobylice, Kutrovice, Kvílice, Plchov a konečně Pozdeň.

odrážka Trasa č. 3 - "Borovice - stožár GSM"

Borovice - stožár GSMDélka trasy: 17,5 km
Terén: silnice
Směr cesty: Pozdeň - Hřešice - Srbeč - Bdín - Milý - Srbeč - Pozdeň
Zajímavosti:
Milská střáň, Borovice - stožár GSM
Mapa trasy

Popis cesty: Z Pozdně se vydáme po rovině na Hřešice, kolem Dubového rybníku do Srbče a stále rovně až do Bdína. Ve Bdíně na začátku vesnice odbočíme doprava na úzkou silničku stoupající po chvíli do kopce. Odbočku lze poznat i podle tabule o Přírodním parku Džbán a křížku na pravé straně. Již nad vesnicí lze na levé straně ve stráni spatřit vyčnívající borovici - borovici BTS. Na vrcholu stoupání narazíme na modrou turistickou značku, která před námi uhýbá doleva po štěrkové cestě. Vyplatí se překonat tuto štěrkovou a zároveň stoupající cestu, kde asi po 250 m narazíte na již zmíněnou stanici BTS. Od borovice se vrátíme zpět na naši silničku a pokračujeme po ní dále rovně od směru naší původní trasy, teď již z kopce až do obce Milý, kde se dáme doprava. Narazíme opět na řádnou silnici na které se vydáme rovně ve směru od kterého jsme přijeli směrem na Srbeč a dále na Pozdeň. To už nás čeká ale jen cesta po rovině nebo klesání.

odrážka Trasa č. 4 - "Pozdeňský vrch - Mšec"

Délka trasy: 19 km
Terén: silnice, polní a lesní cesta
Směr cesty: Pozdeň - Jedomělice - Mšec - Srbeč - Pozdeň

Mapa trasy

Popis cesty: Z Pozdně jedeme po silnici na Jedomělice. Mineme cihlový komín a vodárnu po levé straně a vystoupáme celý táhlý kopec až k jeho vrcholu, kde nalevo stojí jedomělický hřbitov. Právě u něj uhneme ze silnice na cestu doprava, přímo proti hřbitovu. Cesta z počátku ještě mírně stoupá, později už ale jedeme po rovině a z polí vjíždíme do lesa. Nikam neodbočujeme a držíme se po této široké cestě stále rovně. Když dojedeme na konec lesa, přes krátký úsek pole už vidíme střechy Mšece a pokud bychom se vydali dále rovně a projeli mezi poli, přijedeme do Mšece, odkud můžeme dále pokračovat po silnici nebo po žluté turistické značce do Srbče. My však zabočíme vpravo a jedeme právě na hranici pole a lesa až nám cestu zkříží silnice, na které se dáme vpravo. Sjedeme pak po ni z kopce až do Srbče, kde na křižovatce odbočíme opět vpravo a už jedeme zpět do Pozdně.

Kostel Nejsvětější TrojicePro milovníky adrenalinu bychom tu měli zpestření - Sjezd po silnici od Mšece do Srbče opustíme v pravotočivé 90° zatáčce, kterou projedeme rovně tzn. sjedeme ze silnice na lesní cestu, které se budeme držet. Po chvilce se stáčí doprava a pak už stále rovně až se před nami objevi poličko a za ním prostranstvi s kostelíkem Sv. Trojice. Projedeme kolem něj vpravo a zde to začíná - sjedeme po prudké úzké cestičce dolů, která nás vyvede na silnici u hřbitova nad Srbčí (na tomto úseku je třeba dbát na zvýšenou opatrnost, protože přílišné brždění na prašném povrchu spíš uvede kolo do smyku, a tak se i proti naší vůli neubráníme rychlé jízdě a rozjetí kola). Pokračujeme dále po silnici do Srbče a Pozdně, již v klidu a po rovině.

 

 

image
 
TOPlist