Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Trasy do 30 km

Trasa č. 5 - "Zámecká silnice"
Délka trasy: 21 km
Terén: silnice, cesta
Směr cesty: Líský - Bilichov - Bor - Milý - Srbeč - Pozdeň
Zajímavosti:
Milská stráň
Mapa trasy

Popis trasy: Z Pozdně se vydáme po táhlé stoupající silnici na Lísky. Projedeme kolem zvoničky a obchodu po pravé straně, silnice se stáčí doprava a začíná klesat. Klesání si však moc neužijeme a hned odbočíme na betonovou cestu vlevo, která opět chvilku stoupá. Držíme se bez odbočování stále této cesty, která se náhle stává polní. Dojedeme po ní až k březovému hájku se studánkou Královkou. Kousek za tímto hájkem na první odbočce uhneme vlevo, kde se z cesty stává úzká vyšlapaná cestička vedoucí do lesa. Tam již narazíme na modrou turistickou značku, která zpočátku vede jakýmsi korýtkem a nakonec ústí na cestu, po které sjedeme kolem chatové osady z kopce až k Velkému Bilichovskému rybníku. Tato uplynulá část trasy od studánky se bude líbit těm, kteří rádi jezdí v terénu po neupravených lesních cestách a je o to příjemnější, že vede z kopce. Příjemného ale bylo dost a my pokračujeme dále po modré značce, od rybníka už zase do kopce, který končí až odbočením vpravo, kterým nás modrá zavede do obce Bilichov. Když narazíme na Královská cestahlavní silnici, vydáme se po ní doleva a jedeme až na křižovatku, kde je mimo jiné i zastávka ČSAD. Zde si vybereme ulici úplně vlevo, bohužel po chvíli stoupající opět do kopce. Vyvede nás až nad obec, kde se nám při ohlédnutí ukáže pěkný pohled na horu Říp. Pokračujeme teď již po rovince, stále rovně až k lesu. Tam staneme na začátku Zámecké silničky, protínající les a vycházející z něho až v obci Bor. Překonáme závory, které brání vjezdu osobním automobilům (pokud jsou stažené) a nic nám nebrání v odpočinkové až romantické projiždce klidným lesem. Z Boru už jedeme po silnici, užijeme si dlouhý sjezd s několika serpentýnami do Milého, přes Srbeč až k cíli naší cesty do Pozdně. Cestou při projížďce kolem Dubového rybníka si můžeme vzpomenout na pověst o něm.

odrážka Trasa č. 6 - "Bilichovské údolí"
Délka trasy: asi 23 km
Terén: silnice, cesta
Směr cesty: Líský - Bilichov - Bor - Líský - Pozdeň
Zajímavosti:
Milská stráň
Mapa trasy

Popis trasy: Vyjíždíme úplně stejným směrem jako v předchozí trase č.5. Z Pozdně se tedy vydáme po táhlé stoupající silnici na Lísky. Projedeme kolem kapličky a obchodu po pravé straně, silnice se stáčí doprava a začíná klesat. Klesání si však moc neužijeme a hned odbočíme na betonovou cestu vlevo, která opět chvilku stoupá. Držíme se bez odbočování stále této cesty, která se náhle stává polní. Dojedeme po ní až k březovému hájku se studánkou Královkou. Kousek za tímto hájkem na první odbočce uhneme vlevo, kde se z cesty stává úzká vyšlapaná cestička vedoucí do lesa. Tam již narazíme na modrou turistickou značku, která zpočátku vede jakýmsi korýtkem a nakonec ústí na cestu, po které sjedeme kolem chatové osady z kopce až k Velkému Bilichovskému rybníku. Tato uplynulá část trasy od studánky se bude líbit těm, kteří rádi jezdí v terénu po neupravených lesních cestách a je o to příjemnější, že vede z kopce.
Když přijedeme na křížení cest u rybníka, dáme se po cestě doleva. Vpodstatě tak rybník objíždíme a máme ho stále po levé straně. Projedeme tak malou rekreační oblastí a vjedeme Hora Řípdo lesa, který začíná závorou zamezující vjezdu automobilů. Po této cestě jedeme dál kolem Malého Bilichovského rybníku a Druhého rybníku. Cesta vede nádherným údolím mezi lesy a trochu táhle stoupá. Na vrcholu stoupání se stáčí vpravo. Pokračujeme až na křižovatku (kříž) se silnicí (Zámeckou). Tady odbočíme vlevo. Vydáme se tedy po této lesní silnici, která nás dovede až na Bor. Zde pokračujeme stále rovně již po běžné silnici směrem na Milí. Za vesnicí, na začátku klesání - v pravotočivé zatáčce, odbočíme na cestu vlevo. Je tam u ní odpočívadlo s lavičkami a informační mapa popisující Milskou stráň. Pojedeme po této cestě podél chmelnice po levé ruce a strání po pravé. Vjedeme po ní až do lesa, na jehož začátku najdeme modrou turistickou značku. Po ni jedeme paradně po vrstevnici, zpočátku je tam pár zatáček, proto je třeba značku sledovat, později však jedeme stále rovně, kolem Spáleniště dál rovně. Důležité je asi po 2km na výrazné křižovatce neodbočit již po modré doleva (dovedla by nás zpět do Bilichova), ale jet rovně, vyjet z lesa, objet chmelnici z leva a sjet pěkným sešupem do Líského a dále do Pozdně. Při dobré viditelnosti je od chmelnice krásně vidět středohoří i horu Říp.


odrážka Trasa č. 7 "Vošková"
Délka trasy: 28 km
Terén: silnice, cesta
Směr cesty: Srbeč - Bdín - Borovice GSM - Bor - Líský - Pozdeň
Zajímavosti:
Dubový rybník, Borovice GSM, Milská stráň
Mapa trasy

Cesta po vrstevnici z kopce VoškováPopis trasy: Z Pozdně se vydáme po rovině na Hřešice, kolem Dubového rybníku do Srbče a stále rovně až do Bdína. Ve Bdíně na začátku vesnice odbočíme doprava na úzkou silničku stoupající po chvíli do kopce. Odbočku lze poznat i podle tabule o Přírodním parku Džbán a křížku na pravé straně. Již nad vesnicí lze na levé straně ve stráni spatřit vyčnívající borovici GSM. Na vrcholu stoupání narazíme na modrou turistickou značku, která před námi uhýbá doleva po štěrkové cestě. Vydáme se po ní vzhůru do kopce. Mineme základnu borovice GSM a pokračujeme ve stoupání. Je dosti náročné, ale naštěstí ne dlouhé, a tak se kopec nechá i vklidu vytlačit. Pokračujeme po modré, která vede bukovým lesem, stále po vrstevnici, až najednou narazíme na silnici. Dáme se po ní vpravo a pokračujeme po ní až na křižovatku kde opět odbočíme vpravo na Bor. Z Boru pokračujeme směrem na Milí. Za vesnicí Bor, na začátku klesání - v pravotočivé zatáčce, odbočíme na cestu vlevo. Je tam u ní odpočívadlo s lavičkami a informační mapa popisující Milskou stráň. Pojedeme po této cestě podél chmelnice po levé ruce a strání po pravé. Vjedeme po ní až do lesa, na jehož začátku najdeme modrou turistickou značku. Po ni jedeme paradně po vrstevnici, zpočátku je tam pár zatáček, proto je třeba značku sledovat, později však jedeme stále rovně, kolem Spáleniště dál rovně. Důležité je asi po 2km na výrazné křižovatce neodbočit již po modré doleva (dovedla by nás zpět do Bilichova), ale jet rovně, vyjet z lesa, objet chmelnici z leva a sjet pěkným sešupem do Líského a dále do Pozdně. Při dobré viditelnosti je od chmelnice krásně vidět středohoří i horu Říp.

 

TOPlist